W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników” .

Od grudnia do końca stycznia uczniowie rozwiązywali testy konkursowe ze znajomości  wybranych książek.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: I – IV i V – VIII.

Uczniowie, którzy zaliczyli poprawnie  minimum 6 testów, 31 stycznia  stanęli do rywalizacji o reprezentowanie szkoły w drużynowych  ćwierćfinałach  powiatowych.

W kategorii  klas I – IV:  Aleksandra Dworaczek, Małgorzata Czechowska, Kacper Kaluch, Agata Zelmozer, Anna Kapelak, Sebastian Szlenzok

W kategorii  klas V – VIII: Wiktoria Lenga, Urszula Bogusz, Aleksandra Arendarczyk, Emilia Mirowska, Julia Pełka, Kinga Klehr

Ćwierćfinały powiatowe odbyły  się 28 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Sosnowcu. Naszą szkołę reprezentowały:

W kategorii I – IV: Anna Kapelak, Małgorzata Czechowska, Agata Zelmozer

Mimo ogromnej wiedzy i zaangażowania naszych ćwierćfinalistek, w tym roku nie udało się awansować do półfinału wojewódzkiego.

Spróbujemy za rok