Stowarzyszenie WIOSNAJUŻ OD 2008 r. nasza szkoła współpracuje ze STOWARZYSZENIEM WIOSNA przyłączając się do projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. 15 najbardziej potrzebujących uczniów z klas I – VI otoczonych jest opieką 15 wolontariuszy STOWARZYSZENIA. Poza pomocą w nauce, wolontariusze organizują dla swoich podopiecznych okolicznościowe spotkania integracyjne, wyjścia do kina oraz  wycieczki tematyczne (informacje o przebiegu imprez oraz zdjęcia, można na bieżąco śledzić na stronie szkoły – zakładka Biblioteka). Wszyscy uczniowie bardzo lubią swoich wolontariuszy i z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania. Mamy nadzieję, że tak owocna współpraca będzie jeszcze bardzo długo kontynuowana.

http://i.szlachetnapaczka.pl/upload/SZP_malasz1.pngKoordynator szkolny – mgr Małgorzata Kubicka

A oto trochę informacji na temat projektu (tekst zaczerpnięty ze strony internetowej STOWARZYSZENIA WIOSNA):

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

... bo każde dziecko ma prawo do sukcesu!

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to całoroczny program indywidualnych spotkań edukacyjnych dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają przez to problemy w nauce.

Tutaj każde dziecko ma prawo do sukcesu!

Działamy w 13 miastach w Polsce. Naszym podstawowym standardem jest indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobisty tutor, czyli wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA, pomaga dziecku w radzeniu sobie z konkretnym szkolnym problemem - takim jak ułamki czy ortografia. Oprócz wspólnego pokonywania szkolnych trudności wspiera też ucznia w odkrywaniu innego wymiaru siebie.

Stara się mu udowodnić, że wbrew wcześniejszym trudnościom jest wyjątkowy i ważny!

Działamy w standardzie 1 na 1, czyli:

1 uczeń

• w ciągu 1 roku szkolnego

raz w tygodniu ma zapewnione wsparcie w nauce

• przez 1 wolontariusza – swojego osobistego tutora.

Tutor
to najczęściej student; trochę mentor, a trochę starszy brat, który ofiarowuje uczniowi swój czas i uwagę. Jego zadaniem jest obudzić w dziecku motywację do nauki i natchnąć je wiarą w możliwość twórczych zmian.

Podczas cotygodniowych spotkań wolontariusze pomagają uczniom w nadrabianiu szkolnych zaległości oraz dzielą się z nimi swoją wiedzą i zainteresowaniami. Dbają przy tym o zapewnienie każdemu dziecku doświadczenia osobistego sukcesu - w myśl zasady, że KAŻDE DZIECKO MA PRAWO DO SUKCESU!

Towarzysząc dzieciom w edukacyjnej przygodzie, inwestujemy w ich marzenia i przyszłość. Nie jest to zatem zwykła forma pomocy w nauce - to pasja odkrywania potencjału w każdym uczniu z osobna!

Kup Indeks! Pomóż dzieciom w drodze do sukcesu!