W dniach 22 – 23  października 2010r. opiekun naszej spółdzielni uczniowskiej pani Elżbieta Ordon  uczestniczyła w

Międzynarodowej Konferencji z okazji 110 rocznicy Spółdzielczości Uczniowskiej,

która odbyła się w Krakowie

Patronach honorowy nad Konferencją objęli:

Waldemar Pawlak – Wicepremier, Minister Gospodarki,

Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej,

Jolanta Fedak – Minister Pracy i Polityki Społecznej,

Marek Nawara – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa,

Wśród uczestników Konferencji znaleźli się działacze Spółdzielczości z Polski i zagranicy, m.in. z

Francji - Malezji - Malty -Wielkiej Brytanii -Włoch

Konferencja rozpoczęła się uroczyście odśpiewaniem hymnu państwowego i spółdzielczego z udziałem Zespołu „Cantito” ze Specjalnego

Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Krakowa oraz wystąpieniem Pana Alfreda Domagalskiego

– Prezesa Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej oraz Pana Felice Scalviniego – Współprzewodniczącego Cooperatives Europe.

Następnie zostały wręczone medale dla zasłużonych działaczy spółdzielczości oraz odznaki zbiorowe dla wyróżniających się Spółdzielni

Uczniowskich..

W dalszej części wygłoszono referaty dotyczące rozwoju spółdzielczości uczniowskiej na przełomie 110 lat jej działalności. Zaproszeni, zagraniczni goście prezentowali działalność Spółdzielni Uczniowskich w swoich krajach. Pierwszy dzień konferencji zakończył się dyskusja i wymiana doświadczeń miedzy uczestnikami Konferencji.

Drugi dzień Konferencji upłynął na wizycie i prezentacji spółdzielczej działalności na przykładzie Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz Handlowej Spółdzielni „Jubilat”.