Wspinaczki górskie

Uczniowie naszej szkoły - podopieczni stowarzyszenia WIOSNA -  mieli okazję gościć Marzenę i Martę,

które  podzieliły się z dzieciakami swoją  pasją  (chodzenie po górach i zdobywanie szczytów).

Spotkanie rozpoczęło się od pytania jak powinno się zachowywać w górach na szlaku.

Dzieciaki posiadały dużą wiedzę w tej kwestii i z chęcią dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Była również okazja, aby zobaczyć przepiękne fotografie flory i fauny zrobione na szlaku.

Ogólną radość wywoływały oczywiście zdjęcia zwierząt, które bardzo chętnie  pozowały do zdjęć.

Okazało się, że szczególnie kozice były wspaniałymi modelkami.

Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sprzęt górski taki jak  stuptuty, czekan czy raki potrzebne porą zimową,

a także ile sprzętu i rzeczy powinno się zabrać na kilkudniową wycieczkę w góry.

Na własnej skórze mogli zobaczyć jak ciężki jest sprzęt oraz ile waży zapakowany plecak.

To było niezwykle wesołe i inspirujące wydarzenie. A kto wie, może  kiedyś wszyscy spotkamy się na szlaku ?!