Budujemy razem

Patronat Szczególny objął nad naszą akcją Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Ten Patronat podkreśla szczególny charakter całego przedsięwzięcia.

Od początku naszej  akcji dyrektor Wydziału – ksiądz dr Michał Borda wspiera nas dobrym słowem i pomocną dłonią. Wydział Katechetyczny zapewnił dla akcji specjalne puszki oraz wydruk specjalnych plakatów.  Akcja międzyszkolna „Dziesiątka buduje” ma na celu podkreślić współpracę między sosnowieckimi szkołami w imię jednej idei – odbudowy cennego zabytku jakim jest Katedra. Wydział Katechetyczny jest z nami od początku i wspiera nasze działania, za co należą się wielkie podziękowania. Niezmiernie cieszy nas fakt współpracy z Wydziałem. Bardzo ważną informacją jest to, iż właśnie w Wydziale Katechetycznym dnia 1 grudnia 2014 roku odbędzie się uroczysta inauguracja akcji „Dziesiątka buduje” oraz specjalna prelekcja dotycząca historii Katedry oraz celu akcji międzyszkolnej.