Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń, przy skwerze Danuty Siedzikówny „Inki” odbyły się miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięli w niej  udział przedstawiciele szkolnego Klubu Historycznego  im. Armii Krajowej  oraz 19 SDH „Płomień” ze sztandarem naszej szkoły.

Obecni byli przedstawiciele władz Sosnowca, radni, kombatanci, parlamentarzyści oraz uczniowie sosnowieckich szkół i mieszkańcy.

Prezydent Sosnowca Mateusz Rykała przypomniał wszystkim jak ważna jest pamięć historyczna oraz  poświęcenie dla ojczyzny takich osób jak Danuta Siedzikówna.

Historię tworzenia się struktur Armii Krajowej na  terenie Sosnowca  przypomniał wszystkim  pan Stanisław Lis ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Następnie delegacje kwiatowe, w tym  uczniowie SP 10 i innych szkół złożyli wiązanki

pod pomnikiem męczeństwa Kobiet Polskich Walczących w szeregach Armii Krajowej w latach 1939-1945-1956.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !