ZBIÓRKI NASZEJ DRUŻYNY ZHP

Harcerze są jedną z trzech podstawowych gałęzi ZHP.

Podstawową jednostką wychowawczą i organizacyjną jest drużyna harcerzy  - uczniów klas IV – VI.

Na czele jej stoi drużynowy, w naszej szkole funkcję tę pełni  pani Beata Wawro.

Drużyna realizuje samodzielny program przygotowany przez nauczyciela.

Podstawową formą pracy drużyny są zbiórki.

Odbywają się one co tydzień.

Mogą one przybierać przeróżne formy. Od spotkań w klasie, poprzez zbiórki w mieście, w terenie, aż po wycieczki i biwaki.

Oczywiście prócz zbiórek drużyna pełni też służbę, czy uczestniczy w imprezach organizowanych przez jednostki nadrzędne

- hufiec, czy chorągiew.

Wszystkie formy pracy realizowane są zgodnie z metodą harcerską, a nadrzędnym ich celem jest wychowanie młodego człowieka.

Jednym z najważniejszych środków wychowawczych jest system stopni harcerskich i powiązane z nim sprawności.

To ich zdobywanie jest dla harcerzy motywacją do nieustannego rozwoju i pracy nad sobą.