Zdrowy Świetlik

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz ...

O tym jak ważne jest zdrowie dla człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać.

Ważnym aspektem procesu dydaktyczno - opiekuńczo - wychowawczego zachodzącego w świetlicy jest edukacja zdrowotna,

w trakcie której, dzieci mogą uczyć się dbać o swoje zdrowie oraz zdrowie społeczności, w której żyją.

Umiejętności i nawyki związane ze zdrowym stylem życia kształtują się we wczesnym okresie życia.

Wtedy bowiem psychika dziecka jest wrażliwa na oddziaływania otoczenia, dlatego wcześnie nabyte nawyki prozdrowotne zostaną na dalsze lata życia.

Należy więc uczyć i wychowywać do zdrowia rozumianego jako zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne.

Na zajęciach świetlicowych uczniowie dowiadują się, co to znaczy zdrowo się odżywiać, jakie składniki diety korzystnie wpływają na dobre samopoczucie

i prawidłowy rozwój, jak racjonalnie i w sposób czynny spędzać czas wolny oraz w jaki sposób dbać o higienę osobistą.