Tegoroczne uroczystości dni ziemi

W klasach starszych obchody dni ziemi przebiegały pod hasłem „Człowiek buduje, człowiek rujnuje”.

Uczniowie pracowali w grupach przygotowując na lekcjach plastyki plakaty.

Koło artystyczne przygotowało występ pantomimiczny pokazujący gestem, improwizowaną ekspresją ruchową ten złożony temat.

Oprawa muzyczna potęgowała wymowę tego krótkiego a jednocześnie bardzo czytelnego przekazu.

Należy również dodać, że uczniowie mieli okazję poznać fragmenty wybitnych dzieł muzycznych:

Poranek  - E. Griega , Siedem bram Jerozolimy – K. Pendereckiego i Dziwny jest ten świat – Cz. Niemena.

Ukoronowaniem  uroczystości było  wręczenie dyplomów za najlepsze plakaty:

I miejsce kl V a - Bartek Wysocki

II miejsce kl VI b- Aleksandra Czerniak, Wiktoria Chrzanowska, Joanna Kubica, Wiktoria Węgrzyn

III miejsce kl VI b - Zuzanna Gieroń, Alicja  Polechońska, Angelika Fordynacka, Klaudia Woźniak

Wyróżnienia:

kl VI c - Hubert Bąk, Jakub Rekosz, Kacper Laprus, Kamil Koronkiewicz, Kamil Jastrząb

kl VI a- Sara Oszywa, Aleksandra Kindler, Oliwia Goncerz, Ewelina Wachowicz

kl  IV b - Weronika Wojtczak, Gabriela Syposz, Joanna Gawlik

kl IV a - Dominika Olesińska, Oliwia Lenartowicz, Magda Korczyńska, Krzysztof Orczyk

kl V a - Aleksandra Grabowska, Mikołaj Majchrowski