Święto pieczonego ziemniaka

Kontynuując ideę Majowego Pikniku Rodzinnego, w celu integracji społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym, 24 września w naszej szkole zorganizowaliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci i rodzice brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, w których oczywiście najważniejszym „przyborem” był ziemniak. I tak odbyły się : rzuty ziemniakiem do kosza, biegi z ziemniakiem na łyżce, strzały ziemniakiem na bramkę, toczenie slalomem ziemniaka kijem hokejowym, jak również zawody w obieraniu ziemniaków oraz wiele innych ciekawych i zabawnych konkurencji sportowych. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczali obecni na uroczystości: zastępca Prezydenta Miasta - Zbigniew Jaskiernia oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Adam Wolski. Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastyczno –technicznych pod hasłem „Cudaki z warzyw i owoców”, czyli wykonać z pomocą nauczycieli oddziałów przedszkolnych przeróżne prace z w/w materiałów. Dzięki temu powstała bardzo ciekawa i „smaczna” wystawa, którą można obejrzeć na holu budynku szkolnego. Ogromnym powodzeniem cieszyła się  loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Nasi milusińscy bezpiecznie mogli wspinać, przewracać się i skakać w „Dmuchanym zamku”. Miłośnicy gier komputerowych również znaleźli dla siebie ciekawe zajęcia podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka”, ponieważ przygotowano dla nich stanowiska w pracowni komputerowej. Wszyscy uczestnicy imprezy zajadali się specjałami szkolnej kuchni, która oferowała smaczne „pieczonki”, gorący żurek, pierogi, 3 rodzaje sałatek. Dla amatorów czegoś słodkiego przygotowano ciasta i desery.