„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

W naszej szkole soboty także bywają fantastyczne, o czym mogli przekonać się wszyscy, którzy przyszli do nas 24 września 2011 na Święto Pieczonego Ziemniaka.

Organizatorami i głównymi koordynatorami imprezy były panie: Katarzyna Płoszaj, Dorota Gacek i Beata Wawro.

Zadbały one o to, żeby cały dzień był wypełniony ciekawymi konkursami, zabawami i kiermaszami.

Całość imprezy prowadziła pani Bożenia Bielska i pan Mirosław Posikata.

O wspaniałe menu postarały się:  pani Małgorzata Kulińska, Grażyna Cupiał, Jolanta Malicka, Bożena Pietras  i Elżbieta Jagodzińska,

które przygotowały domowe specjały – żurek śląski, sałatki i przede wszystkim smakowite pieczonki.

Na boisku szkolnym zorganizowano m.in.: rzuty ziemniakiem do celu, bieg z ziemniakiem na łyżce,

zabawy w dmuchanym zamku, przejażdżki konne oraz masę innych, równie niecodziennych konkurencji.

W szkole nauczyciele prowadzili loterię fantową i warsztaty komputerowe. Dla najmłodszych atrakcją były malowane wprost na buziach kolorowe tatuaże.

Każdy chętny mógł kupić wspaniałe ciasta upieczone przez rodziców, watę cukrową lub podziwiać niesamowite cudaki wykonane z jesiennych warzyw i owoców.

Laureatów konkursów uhonorowali dyplomami przedstawiciele władz miejskich: Wojciech Nitwinko – radny Rady Miejskiej,

Witold Klepacz – poseł na sejm RP, dr Piotr Hałasik – kandydat na senatora i Teresa Karoń – inspektor Wydziału Edukacji UM.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy naszym gościom, sponsorom oraz wszystkim nauczycielom, rodzicom i dzieciom,

którzy zaangażowali się w obchody Święta Pieczonego Ziemniaka.

Szczególne podziękowania składamy także dyrekcji szkoły za umożliwienie organizacji tej imprezy.

Cały zdobyty dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszych uczniów i placówki.

A my z niecierpliwością czekamy na kolejną, podobną imprezę.